John Boos E3BCS-184-2D18-X E-Series Corner Sink, 3 Compartments, 2 Drainboards
HomeStore
Utilize your kitchen space with John Boos E3BCS-184-2D18-X E-Series Corner Sink. This 3 compartment sink has bowls that measure at 18 inches tall by 18 inches wide by 14 inches deep. With (2) 18 inch left and right drainboards, this sink also comes with a 9 inch backsplash with 45° top and 2 inch return.
Features (2) sets of splash mount faucet holes with 8 inch centers. Sink is made with 18/300 stainless steel construction, galvanized legs and gussets, stainless steel bracing and adjustable plastic bullet feet.
Overall, this product measures at 43-3/4 inches high by 57 inches wide by 57 inches deep. NSF, CSA
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description