Advance Tabco FE-3-1812-18RL-X 3-Compartment Sink, 15" x 15" x 12" Deep Bowl, 15" Right & Left Drainboards, S/S
HomeStore
Advance Tabco FE-3-1812-18RL-X 3-Compartment Sink features three 12 inch deep sink bowls with coved corners, 18 inch right and left drainboards and rolled rim edges for additional strength. Constructed with 18 gauge 304 stainless steel, 1-5/8 inch diameter galvanized legs and 1 inch adjustable plastic bullet feet. Bowl size measures 18 inches wide by 18 inches front to back and 12 inches deep. Supply is 1/2 inch IPS hot and cold. Faucet holes are on 8 inch centers. Includes waste drains that are 1-1/2 inch IPS s/s basket type located in the center of the sink bowl. Overall unit measures 23-3/4 inches front to back by 90 inches left to right, NSF.
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description