Advance Tabco FE-3-1515-15RL-X 3-Compartment Sink, 15" x 15" x 12" Deep Bowl, 15" Right & Left Drainboards, S/S
HomeStore
Advance Tabco FE-3-1515-15RL-X 3-Compartment Sink features three 12 inch deep sink bowls with coved corners, 15 inch right and left drainboards and rolled rim edges for additional strength. Constructed with 18 gauge 304 stainless steel, 1-5/8 inch diameter galvanized legs and 1 inch adjustable plastic bullet feet. Bowl size measures 15 inches wide by 15 inches front to back and 12 inches deep. Supply is 1/2 inch IPS hot and cold. Faucet holes are on 8 inch centers. Includes waste drains that are 1-1/2 inch IPS s/s basket type located in the center of the sink bowl. Overall unit measures 20-3/4 inches front to back by 75 inches left to right, NSF.
Select Style
Product Information
Shipping & Returns
Description