T&S Brass B-0133-ADF10-B EasyInstall Wall Mount Pre-Rinse Unit w/ 10" Add-On Faucet
HomeStore
The wall-mounted T&S B-0133-ADF10-B pre-rinse unit offers quality materials and innovative engineering for a worry-free experience in your kitchen. This EasyInstall unit features 8" wall mount mixing faucet with polished chrome plated brass body and an add-on faucet with compression cartridge and lever handle.
10" swing nozzle with stream regulator outlet, 18" riser, 44" flexible stainless steel hose with heat resistant handle, 1.42 GPM spray valve, compression cartridges with spring checks, lever handles, 1/2" NPT female inlets with 2" flanges, 6" adjustable wall bracket, spray valve holder and overhead spring.
Product Information
Shipping & Returns
Description