Oak Street B22DISC-STD Black Stamped Steel Disc Table Base, 22" x 22" x 28-3/4"
HomeStore
Constructed of stamped steel, the Oak Street B22DISC-STD table base is designed for strength and stability. With its easy two piece construction, this table base will not fracture under heavier weights. Features non-marring adjustable black levelers. Supports maximum table top size of 36 inch by 36 inch (square) or 42 inch (round) or 36 inch by 60 inch (rectangle). This product measures at 28-3/4 inches tall by 22 inches wide by 22 inches deep. Column is 3" diameter.
Product Information
Shipping & Returns
Description